Kullanıcı Adınız...
Şifreniz...
Şifremi unuttum!

Yardım


Kullanıcı Kuralları

1. Oyun programlarımızın genel mesaj bölümünde küfürlü mesaj yazanlar operatörlerimiz tarafından uyarılmadan direk atılır. Tartışma yapılırken küfürlü mesaj yazan kişilerin haklı veya haksız olmasına bakılmaz. Şikayetle gelen yazışmalarda da aynı kural uygulanır.

2. Genel mesaj bölümümüz toplu halde sohbet edebilmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle bu kısımda kullanılması gereken dil Türkçe olmalıdır. Genel mesaj kısmında Türkçe dışında herhangi bir dilde uzun süreli yazışmak yasaktır. Bu şekilde devam eden kişiler mesaj yolu ile operatörler tarafından uyarılır. Devam edenler sistemden atılır.

3. Genel mesaj kısmına sürekli olarak anlamsız harfler yazmak yasaktır. Bu kişiler uyarılırlar.Devam edenler sistemden atılırlar.

4. Sitemizde başka web sitelerinin reklamını izinsiz yapmak yasaktır. Bu kişiler uyarılırlar. Devam edenler sistemden atılırlar ve girişleride sürekli olarak engellenebilir.

5. Küfür dışında başkalarına ağır hakaretlerde bulunmak, o kişinin özel bilgilerini genel yazışma kısmına yazmak, o kişiyi küçük düşürücü davranışlarda bulunmak, kişisel kavgaları genel mesaj bölümüne taşımak yasaktır. Bu kişiler sistemden atılırlar.

6. Nick listesindeki nicklerden altı çizili ve kırmızı nicklere sahip olan kişiler operatörlerdir.

7. Sürekli olarak operatörlerle uğraşan kullanıcılar atılır ve girişleri engellenir.

8. Operatörlerimize mümkün olduğu kadarı ile yardımcı olalım. Genel mesaj bölümünde onlarla uygun olmayan şekilde tartışmayalım. Önerilerinizi ve eleştirilerinizi kendilerine veya diğer operatörlere lütfen özel mesaj aracılığı ile bildirin. Onlara karşı tehdit edici konuşmalar yapanlar, imalı konuşmalar yapanlar, küfürlü konuşma yapanlar, uyarılarını dikkate almayanlar sistemden atılırlar, bu kişilerin nick leri süresiz olarak banlanabilir.

9. Operatörlerle, bir grup oluşturup hep bir ağızdan uğraşan kişilerin tamamının sisteme girişi engellenir. Genellikle gruplarından bir kişi atıldığı zaman hepbir ağızdan genel mesaj bölümünde karışıklık çıkarmakta ve neden atıldığını sormaktadırlar. Yazının tamamında da belirtildiği gibi atılma sebebi sadece küfürlü yazışma değildir.

10. Operatörlere küfür edip atılan kişi tekrar sisteme geldiğinde tekrar operatörler tarafından atılabilir ve operatör dilerse bu kişilerin sisteme belli bir süre girmesini engelleyebilir. Bu nedenle operatörlerle uğraşmak yerine yardımcı olalım.

11. Uygunsuz nicklerle giriş yapanlar operatörler tarafından atılır.

12. Siyasî propaganda yapmak yasaktır. Bu kişiler uyarı alırlar, devam ederlerse atılırlar.

13. Profil resimleri uygunsuz olan kişiler atılırlar ve sisteme girişleri engellenirler. Profil resminde genel ahlaka uygun olmayan resimler kullanmanın yanında başka kullanıcıların resimlerinin kullanılması da yasaktır.

14. Genel mesaj bölümünde dil, din, ırk ayrımına yönelik konuşmalar yapmak yasaktır, bu kişiler uyarılır, devam ederlerse atılırlar.

15. Şikayet edilen yazışmalarda yukarıda anlatılan ibarelerden birisi varsa o yazı sahibi operatör tarafından atılır, tarafların haklı veya haksız olmasına bakılmaz.

16. Şikayet butonunu gereksiz yere kullanmak yasaktır. Bunun için sistemden kimse atılmaz fakat operatörlere yardımcı olalım ve gereksiz yere kullanmayalım.

17. Şikayet butonu ile yapılan tüm şikayetler sisteme kaydedilir. Sistemde operatör bulunmasa bile bu kayıtlar daha sonra incelenerek küfür eden kullanıcılar tespit edilir ve girişleri engellenir.

18. Her gün sistem tarafından tüm oyuncuların kayıtları incelenir ve normal şartlarda bu süre içerisinde kazanılması mümkün olmayan puanları kazanan kullanıcıların puanları düşürülür. Ayrıca sistemde anlaşmalı oyun yapıp puan kazanmaya çalışan kullanıcılar operatörler tarafından sistemden atılabilir.

19. Operatörlere ağır hakaretler eden Gold kullanıcıların sisteme girişleri engellenir ve Gold kullanıcı kaydı iptal edilir.

NOT: Operatörler de bu kurallar çerçevesinde hareket edebilirler. Hiç bir kullanıcıyı tehdit edemezler. Uyarı yaparken cümlelerine dikkat etmelidirler. Hiç bir şekilde kötü söz kullanamazlar. Kullanıcılar arasında ayırım yapamaz ve kuralların uygulanması konusunda herkese aynı mesafede olmalıdır.

Ana Sayfa | Gold Üyelik | Forum | Reklam | Flash Oyunlar | Hakkımızda | Yardım | Gizlilik bildirimi

Copyright © 2010 miniOKEY.com, Tüm hakları saklıdır

 
Google+